Město Sydney (Austrálie)

Austrálie - UluruNejlidnatější a nejrozlehlejší město Sydney patří mezi velmi vyhledávané perly jižní Austrálie. Je hlavním městem Nového Jižního Walesu. Město je proslavené především unikátní budovou Opery v Sydney, která nemá ve světe obdoby. Nejedná se ale ani zdaleka o jediný skvost tohoto města. Vydáte-li se na dovolenou na jiho-východ Austrálie, je nemyslitelné nenavštívit toto majestátní město. Najdete zde spousty architektonických i přírodních památek.

Mezi nejznámější památky Sydney patří

 • Pevnost Denison – pevnost byla postavena jako zvětšené opevnění kvůli obavě z ruské invaze. Stojí na ostrůvku v přístavní zátoce. Původně toto místo sloužilo jako vězení pro recidivisty.
 • Cadman's Cottage – nejstarší dům v Autrálii najdeme v uličce George Street. Unikátní budova je postavená z pískovce a dokonce přímo na vodě. Původně býval jakýmsi přechodným domovem pro policii a později také námořníky. Dnes se zde nachází Národní Park.
 • Queen Victoria Building - je stará budovy ve viktoriánském stylu, ležící v centru Sydney. Jedná se o poměrně rozlehlý 190 m dlouhý a 30 m široký dům. Queen Victoria Building dnes slouží spíše jako obchodní dům.
 • Kirribilli House – novogotický skvost, ležící v městské části Sydney s názvem Karribilli. Kirribilli House je využíván jako sídlo předsedy vlády, při jeho návštěvách Austrálie
 • Harbour Bridge – známý díky svému vzhledu také jako„ramínko na šaty“ je slavný most v Sydney a patří mezi největší obloukové mosty na světě
 • Sydney Tower – unikátní rozhledna skýtající kromě výhledu na celé město také dvě točící se restaurace, které zážitek z návštěvy této stavby ještě umocňují
 • V Sydney a jejím přilehlém okolí se nachází také několik národních parků, v nichž najdeme například ZOO. Chcete-li svou dovolenou v Sydney strávit příjemným relaxováním zkuste navštívit Luna Park. Pokud budete mít štěstí, bude park i v provozu. Kvůli stížnostem místních na přílišnou hlučnost je otevřeno jen při výjimečných příležitostech, o víkendech a svátcích. Mezi plážemi jsou oblíbené Bondi Beach nebo Tamarama Beach.

  Objednejte si nezapomenutelný zájezd do Austrálie!

  Sydney je městem neomezených možností a zážitků. Najdete zde historické památky, moderní budovy, sportovní i kulturní vyžití, čilý noční život i místa pro relaxaci a odpočinek.

  Nebo si zakupte letenku za neuvěřitelnou cenu!

  © Copyright 2018 | Austrálie | www.do-australie.cz
  Provozuje: TravelBees.cz