Správné typy pojištění na cestu do Austrálie

Cesta na „druhý konec světa“ bude i pro vás určitě zážitkem na celý život. Letenku konečně máte v kapse a začínáte sepisovat seznam míst, na která se vydáte. Nezáleží na tom, jestli se na cestu k protinožcům vydáte na vlastní pěst nebo s cestovní kanceláří, vždy je třeba myslet na rizika. Společnost by vám mělo dělat nejen klasické cestovní pojištění. Co ještě sjednat a proč?

Základní s vysokými limity!

Vaše základní cestovní pojištění do Austrálie musí mít vysoké pojistné limity. Lékařská péče je zde drahá a není radno riskovat, že za lékařské ošetření, pobyt v nemocnici apod. budete muset doplácet z vlastního. Doporučují se limity ve výši 5 000 000 korun. Chcete mít kvalitní pojistku a současně ušetřit? Podívejte se, jak sjednat pojištění do Austrálie online.

Storno se vyplatí při zájezdu!

Jestliže vyrazíte s cestovní kanceláří a zájezd kupujete třeba i s několikaměsíčním předstihem, zaplaťte si navíc ještě pojištění storna zájezdu. Vyplatí se vám ve chvíli, kdy nebudete moci na zájezd jet. Cena pojištění se odvíjí od celkové ceny zájezdu. Kdy dostane peníze zpět? Například v případě, kdy vás skolí nemoc, nastanou vážné rodinné důvody, přijdete o zaměstnání apod.

Odpovědnost a zavazadla – hodí se obojí

Na cestách určitě oceníte pojištění odpovědnosti a pojištění zavazadel. Pojištění odpovědnosti se hodí ve chvíli, kdy někomu cizímu způsobíte škodu na zdraví, na majetku nebo finanční škodu. Více se o účelu této pojistky dozvíte zde. Hodit se bude také pojištění zavazadel, finanční kompenzaci dostanete v případě, když dojde ke zničení, ztrátě i zpoždění vaší bagáže.

TIP: Je vhodné si přečíst pojistné podmínky pojištění do Austrálie a zjistit, zda k základní pojistce lze dokoupit pojištění odpovědnosti a zavazadel za zvýhodněnou cenu. S nabídkou přichází například pojišťovna Ergo, která je nabízí za 10 Kč na den.

Nepodceňujte význam pojištění! Austrálie je krásná a také drahá země, každý cestovatel by měl být připraven!

© Copyright 2018 | Austrálie | www.do-australie.cz
Provozuje: TravelBees.cz