Ubytování v Austrálii

Austrálie - SydneyDo Austrálie míří každoročně obrovský příval turistů za vidinou své dokonalé dovolené nebo dobrodružných zážitků. Každý z nich dává přednost jinému typu ubytování, každý vyžaduje jinou výši komfortu či dokonce luxusu a také rozdílné prostředí.

Pro krátkodobé ubytování jsou ideální hotely či takzvané backpackery. Hotely jsou nejčastěji situovány převážně při malebném a hojně navštěvovaném jižním pobřeží kontinentu. Rozprostírají se hlavně co nejblíže plážím a zároveň blízko centra větších měst. Nejvíce jich najdeme samozřejmě ve velkoměstech jako Sydney, Melbourne, Newcastle či Adelaide, Perth nebo Darwin. Možnost ubytování zajisté najdete po celém území Austrálie. A to jak na pobřeží, tak i ve vnitrozemí. Zde ocení ubytování především účastníci poznávacích zájezdů a nebo individuálních zájezdů na míru. Čímž se dostáváme k dalšímu aspektu ovlivňujícímu výběr ubytování. Pro klasickou relaxační dovolenou jsou vhodné právě hotely blízko pláží. Pro ty, kteří prahnou po adrenalinu, dobrodružství a krásách divoké přírody může být v závislosti na cílech poznávacích výletů vhodnější například ubytování spíše ve vnitrozemí.

Rezervujte si letenku do Sydney za skvělou cenu!

Ubytování v Australských hotelech nepatří po přepočtu na české koruny mezi nijak závratně drahé. Zvláště pak jestliže narazíte na akční nabídku nebo se rozhodnete pro období sem moc turistů nejezdí. Na toto období se ovšem moc sázet nedá, protože Austrálie patří mezi země s téměř celoroční sezónou.

Pro dlouhoboější ubytování se v Austrálii využívá:

  • Homestay – jedná se o ubytování přímo v některé z australských rodin. Velkými výhodami je přátelský přístup, zlepšení Vaší angličtiny, zajištěná strava a v drtivé většině případů také samostatný pokoj. Délka tohoto ubytování je v rámci programu, který jej zajišťuje, stanovena na minimálně 4 týdny a je tak vhodná hlavně pro studenty.
  • Share accommodation – je o něco levnější než homestay. Určeno také převážně pro studenty. Jeden pokoj tu zpravidla sdílí maximálně dvě osoby a ostatní místnosti v domě všichni obyvatelé domu. Stravu si zde obstaráváte samy. Dům je plně vybaven, takže teplé jídlo není problém. Minimální délka pobytu jsou dva týdny.

Podívejte se na luxusní ubytování v australském Sydney!

Vyhledejte si ubytování na Booking.com

© Copyright 2018 | Austrálie | www.do-australie.cz
Provozuje: TravelBees.cz